Neurolog

Nasz lekarz neurolog dr Monika Liwska oferuje specjalistyczną pomoc dla dzieci i dorosłych. Diagnozuje i leczy zaburzenia neurologiczne obejmujące następujące problemy:

  1. Padaczkę
  2. Innego rodzaju zaburzenia napadowe, wymagające diagnostyki różnicowej,
  3. Choroby neurologiczne:
  • bóle i zawroty głowy
  • zaburzenia pamięci
  • udary mózgu (stany po udarach mózgu)
  • guzy ośrodkowego układu nerwowego
  • schorzenia demielinizacyjnych, np. stwardnienie rozsiane – SM
  • bóle kręgosłupa i dyskopatia

Neurolog przeprowadzający konsultacje niemowląt i małych dzieci może skutecznie pomóc w rozpoznaniu zaburzeń neurorozwojowych, wymagających niekiedy specjalistycznej diagnostyki oraz rehabilitacji. Problemy neurologiczne u dzieci, jeśli są wcześnie rozpoznane, zazwyczaj mogą być skuteczniej i szybciej leczone.

Choroby neurologiczne są związane z nieprawidłowym funkcjonowaniem ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego. Mogą rozwijać się pierwotnie lub atakować układ nerwowy wtórnie, jako powikłanie innej choroby, której ognisko znajduje się poza układem nerwowym. Jako neurologiczne traktowane są również choroby, w których dominują zaburzenia psychiczne, takie jak na przykład otępienie.

Neurolog przeprowadzający odpowiednio wcześnie diagnostykę i rozpoczynający leczenie, tak samo, jak w przypadku innych chorób, jest w stanie osiągnąć o wiele lepsze efekty, niż gdy objawy są bagatelizowane. Należy pamiętać, że choroby neurologiczne mogą jedynie obniżać komfort życia, ale niekiedy bywają dla niego zagrożeniem. Dlatego nie należy ich bagatelizować: warto wykonać diagnostykę tak powszechnych objawów, jak ból kręgosłupa, ból i zawroty głowy, czy zaburzenia pamięci. Odpowiednio wcześnie rozpoczęte leczenie udaru mózgu, czy stwardnienia rozsianego, może poprawić komfort życia pacjenta.

Zapraszamy do skorzystania z konsultacji neurologicznej po uprzednim umówieniu wizyty. Można to zrobić telefonicznie w godzinach od 9.00 do 19.00 lub poprzez rejestrację on-line.

Neurolog i neurolog dziecięcy, dr. Monika Liwska