Światowy Tydzień Mózgu 2019

ŚWIATOWY TYDZIEŃ MÓZGU 2019

Od 11 do 17 marca trwa Światowy Tydzień Mózgu 2019. Z tej okazji, w wielu miastach Polski organizowane są wydarzenia i wykłady popularyzujące wiedzę o tym najbardziej złożonym i najmniej poznanym organie naszego ciała.
W sobotę 16 marca w Warszawie przewidziane są spotkania z ekspertami, którzy będą mówić między innymi o wpływie praktyki uważności, mindfulness, na stan zdrowia oraz o procesach zachodzących w układzie nerwowym w momencie zakochania.
W Krakowie natomiast Tydzień Mózgu przebiega pod hasłem „Neurobiologia w Służbie Człowieka”. W trakcie wykładów trwających od 11 do 16 marca naukowcy odpowiedzą na pytania dotyczące wpływu wysiłku fizycznego na działanie mózgu oraz omówią jego funkcjonowanie u osób po uszkodzeniu rdzenia kręgowego.
Uniwersytet Gdański przygotował z kolei spotkania dla zainteresowanych psychoterapią i mechanizmami jej działania. Lekarze i psycholodzy skoncentrują się na tematach związanych z depresją, zaburzeniami ze spektrum autyzmu, osobowością borderline oraz zmianami zachodzącymi w mózgu pod wpływem psychoterapii. Przewidziane są także wykłady o wpływie żywienia i suplementacji na ośrodkowy układ nerwowy.
Gorąco zachęcamy do uczestnictwa w wykładach i warsztatach zorganizowanych w ramach Tygodnia Mózgu 2019. Jest to wspaniała okazja, żeby poszerzyć swoją wiedzę na temat związku układu nerwowego z emocjami, nastrojem i metabolizmem. Co najważniejsze, jest to propozycja nie tylko dla lekarzy czy psychologów, lecz także dla osób niezwiązanych z nauką z tego zakresu.